Join Examsbook
532 0

Q:

How many kg of rice costing ₹42 per kg should be mixed with kg rice costing ₹50 per kg so that by selling the mixture at₹ 53.10 per kg, there is a gain of 18%?

  • 1
    9
  • 2
    8
  • 3
  • 4
  • Show Answer
  • Workspace

Answer : 4. ""

Are you sure

  Report Error

Please Enter Message
Error Reported Successfully